در حال بارگزاری ...

تشخیص فرم صورت در مد و زیبایی، عامل بسیار اساسی و مهمی جهت جلوه  هرچه بیشتر زیبایی ظاهری است. اگر شما در تشخیص فرم صورت خود درست و دقیق عمل کنید، می‌توانید زیباتر از همیشه ظاهر شوید؛ زیرا در انتخاب عینک آفتابی و طبی، نحوه آرایش صورت خرید اکسسوری آرایش مو خریدلوازم ارایش و ( به خصوص درقسمت جلویی سر) ، نحوه سر کردن و بستن روسری و شال و حتی کلاه دربانوان و انتخاب مدل ریش وسبیل در آقایان ؛ تشخیص فرم صورت و عمل کردن طبق آن بسیار اهمیت دارد .

نکات که در تشخیص فرم صورت باید دانست

در تشخیص فرم صورت ، شما باید بدانید که شکل صورت هیچ فردی دقیقاً مانند فرد دیگر نیست و حتی میتواند فرم چهره یک فرد حالاتی بین دو فرم صورت می‌تواند باشد. هدف از تشخیص فرم صورت این است که شما بتوانید به طورکلی صورتتان را در یکی از دسته‌بندی‌های موجود قرار دهید. فرم صورت گرد ، مستطیل، مربعی، الماسی ، بیضی و قلبی ،انواع دسته بندی های موجود در تعیین شکل صورت هستند.

دسته بندی انواع چهره ها در تشخیص فرم صورت

فرم صورت به چند دسته تقسیم بندی میشود که میتوان به فرم صورت گرد ، مستطیل، مربعی، الماسی ، بیضی و قلبی دردسته بندی های موجود در تعیین فرم صورت قرار داد وبرای تشخیص هر نوع فرم صورت روشهای مختلفی وجود دارد ودر قسمت اول این مقاله از سایت نگار کالا مشخصه های انواع صورت را بشناسیم ودرقسمت دوم به روش مشخص کردن نوع صورت .

  

 فرم صورت مربع شکل

در تشخیص فرم صورت مربع شکل از بارزترین ویژگی ها ، متعادل بودن فرم پیشانی، گونه  فک پهن وقوی بودن فک برابر بودن طول و عرض چهره است. درصورت های مربع عرض فک با استخوان گونه ها یکسان است یا بیشتر صورت های مربعی دارای پیشانی پهن هستند .شیب گوشه فک و چانه بسیار ملایم است و چانه این فرم صورت پهن می باشد. یک صورت مربعی، دارای یک فک بزرگ تر و زاویه دارتر نسبت به صورت گرد است.

فرم صورت دایره شکل

 در تشخیص فرم صورت دایره ای مهم ترین ویژگی ها ،متعادل بودن فرم پیشانی، گونه ها و فک  برابر بودن طول و عرض چهره فک با فرم مُدَور است. صورتهای گرد در قسمت گونه پهن تر هستند و پیشانی و چانه های گردی دارند. کوتاهترین صورت ها فرم های دایره ای هستند.

تشخیص فرم صورت بیضی

در صورتهای بیضی  مهم ترین خصوصیات ، متعادل بودن فرم پیشانی، گونه ها و فک  فک با فرم منحنی ،بلند بودن طول چهره ولی به اندازه و متناسب میباشد. اگر بخش پهن در اندازه گیری، بخش پیشانی شما می باشد احتمالاً صورت شما بیضی شکل است .اگر طول صورت از عرض صورت بیش از ۲ سانتی متر بزرگتر باشد و چانه گرد باشد شما صورت بیضی شکلی دارید . به عبارتی صورت های بیضی شکل دارای طول 1.5 برابر عرض خود هستند.کشیده ترین صورت‌ها فرم های بیضی هستند که ایده آل ترین نوع شکل صورت نیزمی باشند .

تشخیص فرم صورت مستطیل شکل

 باید به این ویژگی ها دقت کنید: پهن بودن فک،بلند بودن طول چهره. برجسته بودن گونه ها معمولاً از خصوصیات صورت‌های مستطیل می باشد . این نوع چهرها ،از حالت طبیعی باریک تر و درازتر هستند و سطوح جانبی صورت نسبت به حالت بیضی نسبت به یکدیگر موازی هستند. اگر فک مربع شکل دارید اما طول صورت شما بیشتر از عرض آن است فرم صورت شما مستطیل می باشد.

 

در تشخیص فرم صورت الماسی شکل

 بارز ترین ویژگی ها عبارتنداز گونه های پهن فک باریک بلند 3)کشیده بودن طول چهره. اگر گونه­ های شما استخوانی و یا پهن تر از بقیه­ ی قسمت های چهره­ ی شما باشد، به سمت چانه باریک شود و درواقع استخوان گونه تان به سمت بالاست، و چانه برجسته ای دارید فرم صورت شما شبیه به الماس است. شاید فرم صورت قلبی شکل با الماسی اشتباه گرفته شود اما یکی ازتفاوت ها در پیشانی است چون پیشانی در این نوع چهره ها ، باریکتر و کوتاه تر نسبت به حالت قلب هست که به سادگی میتوان  تشخیص فرم صورت الماسی را داد.

فرم صورت قلبی شکل

در تشخیص فرم صورت قلبی شکل ، مهم ترین خصوصیات :پیشانی پهن فک زاویه دار وتیزبرابر بودن طول و عرض چهره میباشد.

اگر چانه برجسته‌ای داشته باشید احتمال اینکه صورت شما فرم قلبی داشته باشد بیشتر است. اگر خطوط چانه زاویه دار باشد شما صورت قلبی شکل دارید. صورتهای قلبی در قسمت پیشانی پهن تر هستند و در قسمت‌های چانه باریکتر و عرض پیشانی از گونه ها بیشتر است و عرض گونه ها از چانه بیشتر میباشد درواقع چانه ها زاویه دارترین بخش صورت هست.به این نوع چهره ها ، مثلث وارونه هم گفته می شود.

دراین مقاله دو روش دقیق اندازه گیری در تشخیص فرم صورت و انواع دسته بندی های فرم های چهره مورد بررسی قرار گرفت که امیدواریم مورد استفاده و پسند شما عزیزان قرار گرفته باشد.

 

روشها وابزارهایی که میتواند کمک کند به تشخیص فرم صورت 

حال که تقسیم بندی تشخیص فرم صورت را متوجه شدیم در این قسمت بپردازیم به ابزارها وراهایی که با کمک گرفتن از ابزارها میتوان نوع صورت را مشخص کرد

ابزارها وروشهایی که معرفی میکنیم روش متر ،اینه ،گونه،فک وچانه است

ممنون میشم اگر موردی ازقلم افتاده در قسمت نظرات بفرمایید تا روش شما راهم به روشهای دیگر این مقاله اضافه کنیم

 

 روش های تشخیص فرم صورت با آینه

روش آینه : اول به این نکته توجه داشته باشید که : در این روش نتیجه گیری درست ، نیاز به دقت زیاد دارد. در روش تشخیص فرم صورت با آینه، شما به یک آینه و مداد لب احتیاج دارید.آینه ای که انتخاب می کنید باید بزرگتر از ابعاد صورت شما باشد و به صورت عمود بر زمین روی دیوار نصب شده باشد و با دیوار زاویه ای نساخته باشد و اتاق از نور مناسب برخوردار باشد.به یک مداد لب یا مداد چشم نیز نیاز دارید ؛ مقابل آینه بدون حرکت بایستید. موها را از روی صورتتان جمع کنید تا صورت به طور کامل مشخص باشد. از آینه فاصله گرفته به طوری که دست ها به سادگی به آینه برسد و کل صورت شما در آینه قابل مشاهده باشد

استفاده از مداد لب

مداد لب را بردارید و خطوط دور صورت خود را به طور کامل با مداد در آینه رسم کنید.حال شما به خطوط ترسیم شده دقت کنید و ببینید با کدام یک از ویژگی هایی که در دسته بندی انواع فرم صورت در ادامه مقاله آورده شده قرار میگیرد.

روش اندازه گیری چهره با متر

 دراین تکنیک تشخیص فرم صورت ، شما به یک متر انعطاف پذیر یا مترخیاطی کاغذ و خودکار نیاز دارید.

مقابل آینه بایستید و از یک سمت تا سمت دیگر پهن ترین قسمت پیشانی را اندازه بگیرید. این فاصله معمولا، بین ابروها و موهای بالای پیشانی شما قراردارد. فاصله را به طور مستقیم از خط مو در یک طرف پیشانی تا خط مو درطرف دیگر اندازه گیری کنید.

 

اندازه گیری گونه ها

برای اندازه گیری فاصله بین استخوان های گونه ، باید برجسته ترین قسمت استخوان گونه خود را با انگشتان حس کنید. این نقطه معمولا در زیر گوشه بیرونی هر چشم گرفته است. حال به طور  مسقیم از استخوان گونه در یک سمت، تا سمت دیگر را اندازه گیری نمایید.

اندازه گیری فک بامتر

 برای اندازه گیری طول کلی فک ،از انتهای هر فک خود تا نوک چانه را اندازه گیری کنید.ابتدا متر اندازه گیری را در گوشه فک در زیر گوش قرار دهید و متر را تا انتهای نوک چانه خود بیاورید. این کار را برای سمت دیگر صورت خود نیز انجام دهید و اندازه گیری ها را یادداشت کنید، یا تنها اندازه گیری یک سمت صورت را درعدد 2 ضرب کنید. حال باید طول صورت خود را اندازه گیری کنید.

 برای تشخیص فرم صورت دقیق روشهای ذکر شده به درستی انجام شود

اندازه گیری ارتفاع صورت

متر اندازه گیری را برداشته و از مرکز خط مو، بالای صورت خود تا نوک چانه را اندازه گیری کنید. اگر موهای شما دچار ریزش شده و یا موهای خود را تراشیده اید، به خاطر بیاوریدکه حدودا موهای شما در کجا قرار داشته اند.

اندازه گیری دقیق صورت

برای اندازه گیری دقیق  در تشخیص فرم صورت به این نکته توجه داشته باشید که : برآمدگی بینی شما می تواند اندازه گیری را تحت تاثیر قرار دهد و این اندازه می تواند بزرگ تر از مقدار واقعی آن باشد. پس باید متر اندازه گیری را مستقیما در جلوی صورت خود و مردمک چشم نگه دارید، به طوری که در یک خط موازی با قسمتی که اندازه گیری میکنید قرار داشته باشد. اگر این کار را انجام می دهید، حتماً متر اندازه گیری با فاصله از چهره خود نگه دارید.

بعد از انجام این اندازه گیری ها وتعیین کنید که کدام بزرگ ترین و کدام کوچک ترین اندازه گیری صورت شما بوده است. نتایج را با توجه به نکات زیر با هم مقایسه کنید تا به تشخیص فرم صورت خود برسید.

جهت ارتباط ودیدن مقالات بیشتر در سایت نگار کالا باماهمراه باشید وخریدی لذت بخش را برای شما ارزوداریم باما درتماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه