در حال بارگزاری ...

برای همه خانم ها حداقل یک بار این اتفاق افتاده که بعد از انجام رنگ مو از رنگ انتخابی راضی نیستند. انتخاب رنگ موی مناسب از بین ده‌ ها طیف رنگی گوناگون از جمله بلوند، قهوه‌ ای، قرمز و مانند آن بی‌ شک دشوار است. اما اگر تناژ طبیعی پوست خود را برلی رنگ موی مناسب در نظر بگیرید، انتخاب ساده‌ و بهترخواهید داشت. البته برای شناخت بهتر ترکیب رنگ ها باید از تجربه کسانی استفاده کنید که به کاتالوگ خوانی رنگ مو مسلط هستند. به این ترتیب می ‌توانید رنگ موی مناسب را برای خود انتخاب واستفاده کنید. سایت نگار کالا در این مقاله سعی دارد دراین مقاله ترکیب وتشخیص رنگ وتناژپوست را برای شما اشنا سازد.

راهای رنگ موی مناسب

قدم اول برای انتخاب رنگ موی مناسب، تشخیص تناژ رنگی پوست است. که برای تشخیص آن راه های زیادی وجود دارد، که یکی از آسان ترین راه های تشخیص تناژ رنگ پوست مشاهده ی رنگ رگ های دست در زیر نور طبیعی است.

برای تشخیص بهتر تناژ رنگی پوست خود و انتخاب بهترین رنگ باتوجه به پوستتان ما را دنبال کنید

کدام رنگ موی مناسب هر رنگ پوست است؟

نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که، نوع رنگ پوست (به عنوان مثال روشن، متوسط ​​یا تیره) به این معنا نیست که اگر پوست شما روشن است رنگ زیرین شما سرد است یا اگر پوست شما تیره است ته رنگ زیر شما گرم است. علاوه بر این، هیچ رنگ مویی وجود ندارد که نتوانید استفاده کنید، بلکه انتخاب سایه مناسب است که رنگ پوست شما (و ته رنگ) را متمایز می کند و ویژگی های طبیعی شما را برجسته می کند.

شاید شنیده باشید که قانون طلایی در مورد رنگ مو این است که سایه ای را انتخاب کنید که برخلاف رنگ پوست شما باشد، اما در واقع ممکن است دقیق نباشد. سوفی جورجیو، آرایشگرمعروف می گوید: “توصیه من این است که رنگی بیابید که به شما اعتماد به نفس می بخشد اما به رنگ چهره شما احترام می گذارد. بسیاری از زنان رویای بلوند بودن را دارند، اما این رنگ مو برای همه افراد مناسب نیست.”

رنگ  مناسب پوست روشن با ته رنگ سرد

تناژ های مناسبطلایی، کاراملی، کهربایی، عسلی، شکلاتی 

واقعیتی جالب وجود دارد که هر چه رنگ پوست شما کم رنگ تر باشد، می توانید رنگ موی مناسب خود را روشن تر کنید. سایه های بلوند خنک (مانند پلاتین) روی پوست روشن عالی هستند. شما باید از تن های بیش از حد گرم مانند طلایی، مسی و کاراملی که ممکن است غیر طبیعی به نظر برسند، اجتناب کنید. برخلاف تصور رایج، برای استفاده از این رنگ نیازی به داشتن چشمان آبی و همچنین پوست رنگ پریده نیست.

پوست روشن با ته رنگ سرد

اگر پوستی روشن با ته رنگ سرد دارید، رنگ های خاکستری نیز بسیار خوب جلوه می کنند. شما باید از سایه های بلوند گرم تر مانند مسی، طلایی یا کاراملی اجتناب کنید، زیرا آن ها یک رنگ صورتی به پوست اضافه می کنند (شما را صورتی تر نشان می دهد).

رنگ موبرای پوست روشن با ته رنگ گرم

تناژ های مناسب:  پلاتینی، یخی، نقره‌ای، خاکستری، ماسه‌ای، بژ و شامپاینی

به گفته یاسمین رینیری رنگ کار معروف، اگر پوست شما روشن با ته رنگ گرم است، قرمز مسی، کره ای، بلوند طلایی و رنگ های کاراملی گرما را به پوست شما می بخشد. برعکس، از رنگ های بیش از حد سرو مثل آبی و بنفش خودداری کنیدومیتوان بهترین رنگ موی مناسب داشته باشید.

اگر پوست روشن با ته رنگ گرم دارید، سایه های گرم باعث درخشندگی بیش تر پوست شما می شود.

رنگ مو برای پوست روشن با ته رنگ خنثی

تناژهای مناسب: بلوند صورتی، مسی، کهربایی، زنگاری، حنایی

رنگ موی بلوند برای افراد با پوست روشن و ته رنگ خنثی یک انتخاب خوب می باشد. برای مثال می توانید یک ظاهر جسورانه با رنگ بلوند پلاتینی داشته باشید، اما از استفاده زیاد از ته رنگ سرد و آبی خودداری کنید

این مدل رنگها رنگ موی مناسب برای شما نمیتواند باشد

اگر این رنگ سبک شما نیست، رنگ بژ شامپاین را پیشنهاد می کنیم. این رنگ ملایم به نظر می رسد زیرا بین سرد و گرم تعادل دارد. گزینه دیگر قهوه ای بسیار تیره می باشد.

رنگ موی مناسب برای پوست های گندمی ​​با ته رنگ سرد

تناژهای مناسب: کاراملی، عسلی، قهوه‌ای طلایی، کهربایی، دارچینی، ماهگونی(قهوه‌ ای متمایل به قرمز)

با پوست گندمی تقریباً هر رنگی را می توانید امتحان کنید. فقط توصیه می شود برای یک رنگ موی مناسب از افراط و تفریط خودداری کنید. سبزه ها باید از زنگ های طبیعی مثل قهوه ای روشن استفاده کنند. برای مثال رنگ گردویی عالی است. برای داشتن موهای بلوند، به دنبال رنگ های ماسه ای، گندمی و بژ باشید تا رنگ پوست شما را تکمیل کند و همچنان طبیعی به نظر برسید. تیلور سویفت یک نمونه عالی از پوست گندمی ​​با ته رنگ سرد است. او همچنین دارای چشم های آبی بسیار سرد است که به خوبی با این بلوند طبیعی خاکستری هماهنگ است. اگر رنگی با تناژ قرمز می خواهید، از رنگی در خانواده متوسط ​​قهوه ای یا رنگ دارچینی استفاده کنید.

رنگ  مناسب پوست های گندمی ​​با ته رنگ گرم

تناژهای مناسب: شکلاتی تیره، بلوطی، قهوه‌ای تیره، قهوه‌ای شکلاتی

بلیک لایولی ((Blake Lively نمونه ای از پوست گندمی ​​با ته رنگ گرم است. استفاده از رنگ طلایی و بلوند، چه تیره و چه روشن، باعث درخشش چهره در این رنگ پوست می شود. انتخاب بلوند با ته رنگ خنک، پوست را رنگ پریده و پیر می کند.

برای افرادی با این رنگ پوست، رنگ موی مناسب ترکیبی از رنگ های قهوه ای و بلوند می تواند عالی باشد. برای مثال رنگ کره ای گرم یا قهوه ای طلایی روشن عالی است. رنگ های مسی و قرمز طلایی پوست را کاملاً تکمیل می کند.

رنگ مو برای پوست های گندمی ​​با ته رنگ خنثی

اگر رنگ پوست شما گندمی با ته رنگ خنثی است، سعی کنید هر دو رنگ گرم و سرد را برای یک ظاهر زیبا ترکیب کنید. اجازه دهید موهای شما به آرامی به سمت ساقه موها تغییر رنگ دهد. توصیه می شود یک پایه تیره که در انتهای مو روشن تر و خنک تر می شود را انتخاب کنید تا ظاهری مکمل و ملایم به پوست شما ببخشد. یا تن طلایی شفاف که نور را تابش و گرما به پوست می دهد را امتحان کنید. نکته کلیدی اجتناب از تن های قرمز است این تناژ رنگی رنگ موی مناسب برای شما نمیتوان درنظر گرفت.

وقتی پوست زیتونی متوسط ​​یا تیره دارید، از رنگ هایی مثل قهوه ای روشن یا بلوند تیره خودداری کنید. بهتر است جهت ایجاد کنتراست رنگ های روشن و تیره را ترکیب کنید.

رنگ موبرای پوست زیتونی با ته رنگ سرد

برای پوست زیتونی، انتخاب یک رنگ تیره ترجیح داده می شود. همچنین، افزودن یک هایلایت ظریف می تواند به افزایش جلوه کمک کند. داشتن یک پایه تیره با هایلایت های کاراملی یا بلوند عسلی می تواند یک ترکیب باورنکردنی در رنگ موی مناسب این نتاژ ایجاد کند. به علاوه، قهوه ای مایل به قرمز مانند رنگ شاه بلوط و دارچینی نیز، با این رنگ پوست عالی به نظر می رسند.

اگر می خواهید رنگ موی تیره تری داشته باشید، از مشکی های گرم مانند موکا استفاده کنید، که می تواند به از بین بردن هرگونه رنگ صورتی مایل به زرد کمک کند و ظاهر پوست را صاف کند. ترکیب رنگ زیتونی با موهای قهوه ای تیره و خنک به طرز شگفت انگیزی جلوه می کند.

رنگ موی مناسب برای پوست زیتونی با ته رنگ گرم

برای کسانی که پوست زیتونی و ته رنگ گرم دارند، رنگ های طلایی و کاراملی تیره رنگ موی مناسب نمی باشد. در مقابل، رنگ های آبنوسی و موکا خیره کننده هستند. اگر رنگ قرمز می خواهید، از قرمز بنفش استفاده کنید. وقتی صحبت از بلوند شدن می شود، رنگ هایی که بر پایه عسلی رنگ موی مناسب  است. در استفاده از رنگ های سرد آبی مشکی و گزینه ای بهتر یعنی مشکی بنفش برای شما یک ظاهر چشمگیر و سرگرم کننده ایجاد می کند. رنگ های مشکی گرم نیز باعث ایجاد ظاهری بسیار طبیعی می شوند. رنگ قهوه ای کاراملی روشن برای جلوه و درخشش و نیز برای کسانی که به دنبال روشن شدن طبیعی پوست خود هستند، مناسب است.

رنگ مو برای پوست زیتونی با ته رنگ خنثی

موهای تیره برای کسانی که پوست زیتونی دارند، خیره کننده است. تن هایی به رنگ شاه بلوط و شکلاتی گرما را از ته رنگ خنثی پوست شما بیرون می آورد. اما اگر می خواهید یک رنگ موی مناسب ترکیبی داشته باشید، نیازی به محدود کردن خود به رنگ های تیره نیست! برای داشتن یک رنگ روشن تر، پایه تیره و هایلایت های روشن تر که دارای رنگ عسلی سرد هستند، به خوبی جلوه می کند. این باعث می شود گرمی و درخشندگی بیشتری در چهره شما به نظر برسد و برای افرادی که دارای چشم های فندقی روشن هستند ظاهری زیبا ایجاد می کند.

رنگ مو برای پوست های تیره با ته رنگ سرد

ترکیب پوست تیره و خنک با رنگ مشکی واقعاً می درخشد. همچنین، رنگ های اسپرسویی، آبی مشکی و سایه های بنفش پر رنگ موی مناسب این رنگ پوست می باشد. صرف نظر از رنگ های قهوه ای، آبی قرمز یا بلوند پلاتینی، رنگ های سرد را انتخاب کنید. رنگ مشکی یاقوت کبود جلوه و درخششی زیبا روی این پوست دارد.

رنگ  مناسب برای پوست های تیره با ته رنگ گرم

رنگ پوست تیره و گرم را می توانید با ترفندهای رنگی ساده زیبا جلوه دهید. ما پیشنهاد می کنیم در خانواده رنگ های کاراملی و تافی بمانید. سبزه ها باید از رنگ های افرا و ماهون استفاده کنند این رنگ موی مناسب  برای شما میباشد وبه افزایش درخشندگی طبیعی پوست آن ها کمک می کند. به همین ترتیب، اگر به فضای تاریکی می روید، مشکی مناسب است. برای داشتن موهایی با ته رنگ سرخ، هرچقدر هم متناقض به نظر برسد، آبی قرمز برای این رنگ پوست خوب به نظر می رسد. این امر به تعادل مناسب تن های رنگی زیرین پوست و در عین حال افزایش گرمای مورد نظر شما کمک می کند.

رنگ مو برای پوست های تیره با ته رنگ خنثی

پوست تیره با ته رنگ خنثی با کنتراست قوی بهتر به نظر می رسد. یک رنگ بور بسیار روشن با رنگ سرد، از پلاتین تا بژ ملایم، می تواند به زیبایی گرما را در چشمان قهوه ای تیره شما نشان دهد. رنگ های تیره با گرمای ملایم، از رنگ شاه بلوط و طلایی تا رنگی با تنالیته بنفش قرمز، می توانند ظاهر متمایزی ایجاد کنند که گرما را به چهره می بخشد.

در ترکیب رنگ پوست و رنگ چشم برای تعیین بهترین رنگ موی مناسب یک فرمول وجود دارد؛ ظاهر ایده آل با یکی از این دو ترکیب به دست می آید: به ترتیب گرم، گرم، خنک، یا سرد، سرد، گرم. به عنوان مثال، اگر رنگ چشم شما گرم و رنگ پوست شما گرم است، پس رنگ موی مناسب شما باید سرد باشد.

جهت خواندن مقالات بیشتر در سایت نگار کالا باما همراه باشید یا ما درارتباط واز محصولات سایت دیدن وخرید ایمن داشته یاشید

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه